Debut cu dreptul pentru CS Năvodari în noul sezon

În cadrul etapei a 20-a din Liga a IV-a de fotbal, CS Năvodari a învins sâmbătă după-amiază, în deplasare pe Sparta Techirghiol cu 2-0 (2-0).
Golurile formației antrenate de Constantin Funda și Florin Adam au fost marcate de Scarlat în minutul 20 și Butoi în minutul 32, oaspeții având și două șuturi în bară.
CS Năvodari: David, Năstase, Anton, B. Evdochim, Babu, Voinea, Bolfan, Airinei, Chihaia, Scarlat, Butoi.
În repriza secundă au mai evoluat Decu, Cazan, Memet și Romașcanu.
CS Năvodari se menține pe locul al doilea cu 51 de puncte, după SSC Farul Constanța cu 60 de puncte, iar etapa viitoare va întâlni la Năvodari pe CFR Constanța.
Și la juniori, CS Năvodari a învins la scor, în deplasare pe Sparta Techirghiol cu 8-0.
Formația antrenată de Adrian Manea este liderul clasamentului cu 55 de puncte, golaveraj 182-32 urmată de Portul Constanța cu 55 de puncte, dar golaveraj inferior, 104-22.