Aur, argint și bronz pentru CS Năvodari la Cupa României de box

La Tg. Jiu s-au încheiat sâmbătă, întrecerile Cupei României la box pentru cadeți și U22.
CS Năvodari (antrenori Ferodin Ablalim, Marcel Jipeanu) a participat la această competiție cu șase sportivi, dintre care trei au reușit să urce pe podium: David Neagu – medalie de aur, Eduard Șchiopu – medalie de argint și Adrian Dârna – medalie de bronz.
Pe locul al 5-lea s-au clasat Daniel Cioabă, Andrei Ilinca și Ionuț Străinu.
Un rezultat bun, cu trei medalii, ținând cont, că aproape toți dintre tinerii boxeri de la clubul nostru s-au aflat la prima competiție oficială.
Sportivul David Neagu, câștigătorul Cupei României și-a asigurat participarea la Campionatul European programat în Slovenia, în luna august, iar Eduard Șchiopu va susține un meci de selecție pentru participarea la Campionatul European, dar la o categorie mai mică de greutate.
În perioada 5-12 iulie la Poiana Brașov este programat un cantonament pentru Campionatul European de juniori la care CS Năvodari are trei sportivi, Maria Bucur Trigos, Elena Manu și Edwin Petrea.

V-a fost de folos:

2 votes, 5 avg. rating

Distribuiți:

Navodari Clubul Sportiv

Adăugați un comentariu