În ultima etapă din turneul play-off al Diviziei Naționale de Seniori la rugby, astăzi, RCM Galați a dispus pe teren propriu de CS Năvodari cu 20-15 (8-15).

Formația antrenată de Cornel Suciu, Cristian Husea și Virgil Năstase a condus la pauză cu 15-8 și se părea că va reuși să obțină victoria dar în repriza secundă, arbitrajul a fost clar favorabil gazdelor.

După ce anul trecut, rugbyștii de la CS Năvodari și-au adjudecat medaliile de bronz, în acest an, echipa noastră obține medaliile de argint, se clasează pe loc promovabil și dacă găsește finanțare poate promova în Superligă.

Felicitări tuturor celor implicați: sportivi, antrenori, susținători și colaboratori pentru efortul depus în cele 22 de partide !

Clasament final DNS 2015: 1. Știința Petroșani, 2. CS Năvodari, 3. RCM Galați, 4. Poli Unirea Iași, 5. RC Bîrlad.


Distribuiți:

csnavodari