Echipa de mini-rugby CS Năvodari a avut o evoluție foarte bună în cadrul ediției inaugurale a Memorialului „Vasile Chirondojan”, care s-a desfășurat joi, pe plaja Cleopatra din Mamaia.
Tinerii rugbyști de la CS Năvodari, antrenați de Robert Diaconescu și Cristian Husea s-au clasat pe primul loc la grupa lor de vârstă, având o victorie, un egal și o înfrângere: 10-5 cu CS Cumpăna, 0-0 cu CS Mihail Kogălniceanu și 0-30 cu CSO Ovidiu.
Premierea a fost efectuată de Directorul de Dezvoltare din cadrul FRR, Constantin Gheară, care a oferit cupa căpitanului echipei CS Năvodari, Cristian Diaconescu, dar și celui mai tehnic jucător al formației, Albert Dumitrescu în vârstă de doar 5 ani.
Memorialul „Vasile Chirondojan” se dorește să devină o competiție de tradiție, care să fie organizată în fiecare an.