Fotbaliștii de la CS Năvodari au încheiat anul cu victorii în deplasare

În cadrul etapei a 19-a din Liga a 4-a de fotbal, sâmbătă după-amiază, CS Năvodari a învins în deplasare pe CS Lumina cu 4-1 (3-1), după un meci pe care fotbaliștii antrenați de Constantin Funda l-au dominat în cea mai mare parte.

Pentru învingători au înscris Chirea, Crecan – 2 și Boicu, acesta fiind ultimul meci al anului pentru CS Năvodari, care se află pe locul al 5-lea cu 42 de puncte, 14 victorii și 5 înfrângeri, golaveraj 66-31.

Important pentru echipa noastră este că a promovat mulți tineri din Năvodari, crescuți la Centrul de copii și juniori, care au perpective importante de afirmare.

Și formația de juniori A1 de la CS Năvodari a avut sâmbătă o evoluție remarcabilă și s-a impus fără emoții, 5-0 în deplasare cu CS Lumina.

Echipa antrenată de Florin Adam a avut un parcurs constant foarte bun în acest sezon, din cele 19 meciuri câștigând tot atâtea și aflându-se pe primul loc al clasamentului cu 57 de puncte și un golaveraj impresionant, 168 – 6.

Campionatul Ligii a 4- a se va relua în luna martie 2023 cu meciurile etapei a 20-a.


V-a fost de folos:

1 votes, 5 avg. rating

Distribuiți:

Navodari Clubul Sportiv

Adăugați un comentariu