Meci curajos făcut de tinerii de la CS Năvodari

Într-o partidă din etapa inaugurală a turneului de desemnare a campioanei județene din Liga a IV-a, miercuri, pe Stadionul Flacăra, CS Năvodari a întâlnit pe CS Mihail Kogălniceanu.

Antrenorii echipei CS Năvodari, Constantin Funda și Florin Adam au mizat pe fotbaliști tineri, de perspectivă, crescuți în propria pepinieră, care au primit șansa de a juca pentru a  căpăta experiență.

Formația gazdă a fost aproape de un rezultat bun, pierzând pe final, cu 2-3, după ce la pauză, scorul a fost egal 1-1.

Gazdele au deschis scorul prin Cristian Crecan și au egalat la doi prin Darius Romașcanu, făcând un meci curajos în fața unei formații mult mai experimentate.

Media de vârstă la CS Năvodari este de 20 de ani, mulți dintre fotbaliști fiind născuți în anii 2001, 2002 și 2003 și promovați de la echipa campioană județeană.

A fost primul meci oficial în Liga a IV-a, după o pauză mai mare de un an, în care nu s-a putut juca din cauza pandemiei, iar sâmbătă, 17 aprilie, în etapa a doua, CS Năvodari va întâlni în deplasare pe CS Eforie.