Medalii pentru tinerii șahiști de la CS Năvodari la turneul de la Mangalia

CS Năvodari a fost reprezentat la competitia „Ziua Marinei” organizată la Mangalia de profesorul Andrei Furcă de nouă sportivi.

Echipa noastră condusă de antrenorul secției de șah, Daniel Panainte, i-a avut în componență pe Eric Bumbul, Raluca Benczedi, Delia Panfil, Gabriel Sterpu, Ana Maria Sterpu, Ioana Averiti, Adrian Melinte, Ștefan Dumitrache și Cristian Diaconescu.
Cele mai bune rezultate obținute de sportivii de la CS Năvodari au fost:
Eric Bumbul – locul 1 U9 cu 3,5 puncte din 5 posibile,
Ștefan Dumitrache – locul 2 U9 cu 3,5 puncte din 5 posibile,
Ioana Averiti – locul 2 F12 cu 3 puncte din 5 posibile,
Gabriel Sterpu – locul 1 U13 cu 3 puncte din 5 posibile.

Tinerii șahiști de la CS Năvodari se pregătesc pentru următoarea competiție „Cupa Phoenicia Hotels”, organizată în Mamaia, în perioada 21 august – 23 august 2021 de către A.C.S. Rozmarin București și Phoenicia Hotels.


V-a fost de folos:

1 votes, 5 avg. rating

Distribuiți:

Navodari Clubul Sportiv

Adăugați un comentariu