Sportivii de la Kempo CS Năvodari au câștigat 40 de medalii la ultima competiție a anului

După ce au participat sâmbătă la Cupa Sărbătorilor de Iarnă în Sala Sporturilor din Năvodari, sportivii de la secția kempo a CS Năvodari au plecat la Cupa Viitorul Fântânele, competiție în cadrul căreia au avut evoluții remarcabile.

Cei 40 de sportivi antrenați de Marcel Jipeanu și-au adjudecat 37 medalii de aur, 3 de argint și o centură prin sportivul Ibram Robert care a reușit sa câștige piramida de 8 sportivi la categoria – 55 kg.

Aceasta a fost ultima competiție a anului pentru sportivii de la CS Năvodari, care au avut în 2019 un an foarte bun, în care au câștigat numeroase medalii la concursurile naționale și internaționale.

Sportivii au ținut să mulțumească pentru condițiile oferite și promit că în 2020 se vor clasa din nou printre cele mai bune cluburi din țară.